04 iyul, 2023 4941 Baxış
04 iyul 2023-cü il tarixində AR Elm və Təhsil Nazirliyinin Biofizika İnstitutunda “Biofizika” ixtisaslaşması üzrə I kurs magistrantların 2022/2023-cü tədris ili üzrə attestasiyası keçirilib.
İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımovun 03 iyul 2023-cü il tarixli 129 nömrəli Əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası tərəfindən hər bir magistrantın imtahan nəticələri, fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilmə vəziyyəti, elmi işlərinin dərc olunması məsələləri müzakirə edilib, komissiya üzvlərinin təklif, rəy və tövsiyələri dinlənilib.
Yekunda Attestasiya Komissiyası tərəfindən magistrantların növbəti tədris ilinə keçirilməsi barədə qərar qəbul edilib.

В Институте биофизики прошла аттестация магистрантов первого курса
4 июля 2023 года в Институте биофизики Министерства науки и образования Азербайджанской Республики состоялась аттестация магистрантов первого курса по специальности «Биофизика» за 2022/2023 учебный год.
Результаты экзаменов каждого магистранта, выполнение научно-исследовательских работ, предусмотренных в их индивидуальных рабочих планах, а также публикация научных статей были обсуждены Аттестационной комиссией, созданной на основании приказа № 129 генерального директора Института, члена-корреспондента НАНА Октая Касымова от 3 июля 2023 года. Комиссия также выслушала предложения, мнения и рекомендации своих членов.
В завершение Аттестационная комиссия приняла решение о переводе магистрантов на следующий учебный год.