Biofizika İnstitutunda qarşıda duran vəzifələr müzakirə olunub
İclası institutun baş direktoru, Elmi şuranın sədri, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımov açaraq gündəlikdəki məsələləri şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb.
Əvvəlcə 2023-cü ildə elmi müəssisənin qarşısında duran vəzifələrə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Məsələ ilə bağlı çıxış edən O.Qasımov görüləcək işləri və qarşıdakı hədəfləri açıqlayıb, elmi-tədqiqat işlərinin prioritet istiqamətlər üzrə həyata keçirilməsini davam etdirmək üçün laboratoriya rəhbərlərinə müvafiq tövsiyələrini çatdırıb.
Sonra Biofizika İnstitutunun 2023-cü il üçün tədqiqat işlərinin əhatəli planı, nəzdindəki laboratoriyaların iş proqramları, eləcə də institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) illik fəaliyyət planı müzakirə olunaraq təsdiq edilib.
Bundan başqa, iclasda şura üzvlərinə institutda “Biofizika” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantların 2022/23-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyasının təşkili və gedişatı barədə məlumat verilib.

В Институте биофизики были обсуждены предстоящие задачи
Заседание открыл директор института, председатель Научного совета, член-корреспондент Национальной академии наук Азербайджана Октай Гасымов, который ознакомил членов совета с вопросами повестки дня.
В начале было проведено обсуждение предстоящих задач для научного учреждения на 2023 год. Выступая по этому вопросу, О. Гасымов раскрыл предстоящие работы и цели, а также дал рекомендации руководителям лабораторий по продолжению проведения научных исследований в приоритетных направлениях.
Затем был обсужден и утвержден комплексный план исследовательских работ Института биофизики на 2023 год, рабочие программы лабораторий, а также годовой план деятельности Совета молодых ученых и специалистов (СМУС) института.
Кроме того, на заседании было предоставлено сообщение о проведении зимней экзаменационной сессии 2022/23 учебного года для магистрантов по специальности "Биофизика" и ходе ее организации.