Biofizika İnstitutunda qarşıda duran vəzifələr müzakirə olunub
İclası institutun baş direktoru, Elmi şuranın sədri, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımov açaraq gündəlikdəki məsələləri şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb.
Əvvəlcə 2023-cü ildə elmi müəssisənin qarşısında duran vəzifələrə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Məsələ ilə bağlı çıxış edən O.Qasımov görüləcək işləri və qarşıdakı hədəfləri açıqlayıb, elmi-tədqiqat işlərinin prioritet istiqamətlər üzrə həyata keçirilməsini davam etdirmək üçün laboratoriya rəhbərlərinə müvafiq tövsiyələrini çatdırıb.
Sonra Biofizika İnstitutunun 2023-cü il üçün tədqiqat işlərinin əhatəli planı, nəzdindəki laboratoriyaların iş proqramları, eləcə də institutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) illik fəaliyyət planı müzakirə olunaraq təsdiq edilib.
Bundan başqa, iclasda şura üzvlərinə institutda “Biofizika” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantların 2022/23-cü tədris ilinin qış imtahan sessiyasının təşkili və gedişatı barədə məlumat verilib.

The upcoming tasks were discussed at the Institute of Biophysics
The meeting was opened by the Director of the Institute, Chair of the Scientific Council, Corresponding Member of the Azerbaijan National Academy of Sciences Oktay Gasanov, who presented the agenda to the council members.
First, a discussion took place on the upcoming tasks for the scientific institution in 2023. Speaking on the matter, O. Gasanov outlined the tasks and goals ahead, and provided recommendations to the laboratory heads on continuing the scientific research in priority areas.
Next, the comprehensive plan for the Institute of Biophysics' research activities for 2023, the work programs of the laboratories, and the annual activity plan of the Young Scientists and Specialists Council (YSSC) of the Institute were discussed and approved.
Additionally, the council members were informed about the organization and progress of the winter examination session for the 2022/23 academic year for graduate students in the "Biophysics" program.