09 oktyabr, 2023 8908 Baxış
İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 28.09.2023-cü il tarixli 3-50/2-477/2023 nömrəli məktubu müzakirə edilərək, tapşırıqlar verilib.
Gündəlikdə yer alan ikinci məsələ, Biofizika İnstitutunun 2024-cü il üçün elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya və dissertanturaya qəbul planı müzakirə olunub. Qeyd olunub ki, 2024-cü ilin tədris ili üçün elmlər doktoru hazırlığı üzrə qiyabi doktoranturaya “Biofizika” ixtisası üzrə 1 yer, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertanturaya “Genetika” ixtisası üzrə 1 yer, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə “Biofizika” və “Biokimya” ixtisasları üzrə qiyabi doktoranturaya 2 yer sifariş olunması nəzərdə tutulur.

09 октября, 2023 8592 Просмотров
На заседании под председательством генерального директора института, члена-корреспондента НАНА Октая Гасымова было принято письмо Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики от 28.09.2023 № 3-50/2-477/2023. обсудили и дали задания.
Вторым вопросом на повестке дня было обсуждение плана приема на докторантуры и диссертантуры по подготовке кандидатов и докторов наук на 2024 год. Отмечено, что на подготовку кандидатов наук по направлению "Биофизика" на 2024 учебный год предусматривается 1 место, на подготовку докторов наук по направлению "Генетика" - 1 место, а также на подготовку докторов наук по направлениям "Биофизика" и "Биохимия" в докторантуру выдвигается 2 места.